CSR2010FG33L0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CSR2010FG33L0
Paket:
2010
Beschreibung:
RES 0.033 OHM 1% 1W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.100" W (5.00mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 33 mOhms
Series CSR
Power (Watts) 1W