CSRT0402FT7R50
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CSRT0402FT7R50
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 7.5 OHM 1% 1/4W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.5 Ohms
Series CSRT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W