CSRT0603FT5R00
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CSRT0603FT5R00
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 5 OHM 1% 0.4W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 5 Ohms
Series CSRT
Power (Watts) 0.4W