CSRT1206FT11L0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CSRT1206FT11L0
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 0.011 OHM 1% 1/2W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 11 mOhms
Series CSRT
Power (Watts) 0.5W, 1/2W