CSS280-12
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
CSS280-12
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 12V 280W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.18" H (127.0mm x 76.2mm x 30.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 17.5 A
Series CSS280 (280W)
Power (Watts) 280W
Type Open Frame
Efficiency 91%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC