CSS65A-28
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
CSS65A-28
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 28V 65W
Auf Lager : 40
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 30.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.33 A
Series CSS65A (65W)
Power (Watts) 65W
Type Open Frame
Efficiency 89%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC