CT-20EP201
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
CT-20EP201
Beschreibung:
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 15
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.252" x 0.197" Face (6.40mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 200 Ohms
Series CT20
Power (Watts) 0.5W, 1/2W