CT-6EF504
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
CT-6EF504
Beschreibung:
TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN BACK
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.413" Dia (10.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 kOhms
Series CT6
Power (Watts) 0.5W, 1/2W