CT-94EY501
Nidec Components Corporation
Produkt-Nr.:
CT-94EY501
Beschreibung:
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
Auf Lager : 869
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 18
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.378" x 0.189" Face (9.60mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 Ohms
Series CT94
Power (Watts) 0.5W, 1/2W