CT-94Y-103
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
CT-94Y-103
Beschreibung:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 18
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.378" x 0.189" Face (9.60mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 10 kOhms
Series CT94
Power (Watts) 0.5W, 1/2W