CT10-1540-G2
Coto Technology
Produkt-Nr.:
CT10-1540-G2
Hersteller:
Coto Technology
Beschreibung:
SWITCH REED SPST-NO 250MA 100V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Carry 500mA (DC)
Current - Switching 500mA (AC/DC)
Termination Style Gull Wing
Voltage - Switching DC 200 V
Voltage - Switching AC 140 V
Circuit SPST-NO
Height Above Board 0.115" (2.92mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Operate Range 15 ~ 40AT
Series CT10
Length - Overall 0.770" (19.56mm)
Type Molded Body Reed
Power - Rated 10W
Mfr Coto Technology
Size - Body 0.458" L x 0.095" W x 0.115" H (11.63mm x 2.41mm x 2.92mm)