CT1102P4.3F260
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
CT1102P4.3F260
Beschreibung:
SWITCH TACTILE SPST-NO 50MA 50V
Auf Lager : 2000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Active
Actuator Orientation Top Actuated
Operating Force 260gf
Mfr CIT Relay and Switch
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 50VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel 0.25mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical 4.30mm
Termination Style PC Pin
Actuator Type Plunger for Cap
Circuit SPST-NO
Outline 6.00mm x 6.00mm