CT20P503
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
CT20P503
Beschreibung:
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Benutzer handbuch
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 15
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.252" x 0.197" Face (6.40mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 50 kOhms
Series CT20
Power (Watts) 0.5W, 1/2W