CTCDEP147HF-4R7M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTCDEP147HF-4R7M
Beschreibung:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 17.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.319" (8.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 11.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.591" L x 0.587" W (15.00mm x 14.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.8mOhm Max
Inductance 4.7 µH