Zuhause / Fixed Inductors / CTCDRH3D28/LDF-101M
minImg
CTCDRH3D28/LDF-101M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTCDRH3D28/LDF-101M
Beschreibung:
100UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 160mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 520 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 610mOhm Max
Inductance 100 µH