CTCDRH5D28F-2R5N
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTCDRH5D28F-2R5N
Beschreibung:
2.5UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 18mOhm Max
Inductance 2.5 µH