Zuhause / Fixed Inductors / CTCDRH5D28RF-680N
minImg
CTCDRH5D28RF-680N
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTCDRH5D28RF-680N
Beschreibung:
68UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 480mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 351mOhm Max
Inductance 68 µH