CTCDRH62BF-2R9N
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTCDRH62BF-2R9N
Beschreibung:
2.9UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 1.94A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 68mOhm Max
Inductance 2.9 µH