CTCDRH6D28F-680N
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTCDRH6D28F-680N
Beschreibung:
68UH SMD SHIELDED POWR INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 304mOhm Max
Inductance 68 µH