CTCH108F-101K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTCH108F-101K
Paket:
Radial
Beschreibung:
100UH RADIAL LEAD FIXED INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Inductance 100 µH