Zuhause / Fixed Inductors / CTCHCFW2630F-130M
minImg
CTCHCFW2630F-130M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTCHCFW2630F-130M
Paket:
Vertical, 8 PC Pin
Beschreibung:
HIGH CURRENT POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 35A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.925" (23.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 26 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" L x 1.039" W (30.00mm x 26.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Vertical, 8 PC Pin
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.1mOhm Max
Inductance 13 µH