CTCM01F-161M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTCM01F-161M
Beschreibung:
CMC 160MA 2LN 160 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) (Max) 430mOhm
Impedance @ Frequency 160 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max) 0.035" (0.90mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CTCM01F
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 160mA