CTCVCF-100J
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTCVCF-100J
Paket:
Axial
Beschreibung:
AXIAL LEAD CLEAR POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.6A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 55 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 2.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.630" L (6.00mm x 16.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Inductance 10 µH
Series CTCVCF
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 38MHz