CTDAS0910AF-8R2M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTDAS0910AF-8R2M
Paket:
Horizontal, 4 PC Pad
Beschreibung:
SMD SHLD PWR INDUCTOR FOR DIG AM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Horizontal, 4 PC Pad
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19mOhm Max
Inductance 8.2 µH