CTDR4F-1R8M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTDR4F-1R8M
Paket:
Radial
Beschreibung:
1.8UH RADIAL DRUM CORE INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 27A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.031" (26.20mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" Dia (38.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2mOhm Max
Inductance 1.8 µH