CTFCF-6R8K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTFCF-6R8K
Paket:
Radial
Beschreibung:
6.8UH POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 29 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 1.031" (26.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.500" Dia (38.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 6.8 µH