CTGS137F-271K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTGS137F-271K
Beschreibung:
270UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 15 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 410mOhm
Inductance 270 µH
Series CTGS137F
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3.5MHz