CTGS32F-121K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTGS32F-121K
Beschreibung:
120UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 250mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 220 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.110" W (3.00mm x 2.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.2Ohm Max
Inductance 120 µH
Series CTGS32F
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz