CTGS43F-2R7M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTGS43F-2R7M
Beschreibung:
2.7UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) 2.43A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 52mOhm Max
Inductance 2.7 µH