CTGS53F-680K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTGS53F-680K
Beschreibung:
68UH SMD POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 450mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.177" W (5.00mm x 4.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 760mOhm Max
Inductance 68 µH
Series CTGS53F
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz