CTGS73F-180N
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTGS73F-180N
Beschreibung:
18UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.12 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 18 µH