CTH6EF-272K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTH6EF-272K
Paket:
Axial
Beschreibung:
2700UH MINI AXL P-LINE INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 58mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 90 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.500" L (4.06mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25Ohm Max
Inductance 2.7 mH
Series CTH6F
Type Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 560kHz