CTH6EF-560K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTH6EF-560K
Paket:
Axial
Beschreibung:
56UH MINI AXL P-LINE INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.500" L (4.06mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 470mOhm Max
Inductance 56 µH
Series CTH6F
Type Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 5.8MHz