CTH6VF-151K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTH6VF-151K
Paket:
Axial
Beschreibung:
150UH MINI AXL P-LINE INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 250mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 410 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 150 µH
Series CTH6F
Type Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 3.2MHz