CTH7F-100K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTH7F-100K
Paket:
Axial
Beschreibung:
10UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Auf Lager : 20
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" Dia x 0.602" L (7.37mm x 15.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 10 µH
Series CTH7F
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 17MHz