CTH7F-472K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTH7F-472K
Beschreibung:
4700UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Auf Lager : 60
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 180mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" Dia x 0.602" L (7.37mm x 15.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9.7Ohm Max
Inductance 4.7 mH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 500kHz