CTH8F-103K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTH8F-103K
Paket:
Axial
Beschreibung:
10000UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 266mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.469" Dia x 0.921" L (11.90mm x 23.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.3Ohm Max
Inductance 10 mH
Series CTH8F
Type -
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 300kHz