CTH8RF-102K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTH8RF-102K
Paket:
Radial
Beschreibung:
1000UH RADIAL PWR LINE INDUCTOR
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 870mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.917" (23.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.469" Dia (11.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 840mOhm Max
Inductance 1 mH
Series CTH8RF
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1MHz