CTH8VF-151K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTH8VF-151K
Paket:
Axial
Beschreibung:
150UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.449" Dia x 0.898" L (11.40mm x 22.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 150 µH
Series CTH8VF
Type Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 3MHz