CTHC2220F-101K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTHC2220F-101K
Paket:
2220
Beschreibung:
100UH SMD WW MOLDED INDUCTOR
Auf Lager : 7400
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2220
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Inductance 100 µH
Series CTHC2220F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Frequency - Self Resonant 6MHz