CTLL1608F-27NK
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTLL1608F-27NK
Paket:
0603
Beschreibung:
27NH SMD CER CORE MULT INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 26 @ 800MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Inductance 27 nH
Series CTLL1608F
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.75GHz