CTLQ1210NF-1R2M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTLQ1210NF-1R2M
Paket:
1210
Beschreibung:
1.2UH 425MA SMD WW INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 20 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 425 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Series CTLQ1210NF
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz