CTLVH3012F-2R2N
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTLVH3012F-2R2N
Beschreibung:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.7A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.106" W (3.00mm x 2.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 95mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series CTLVH3012F
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 28MHz