CTM1F-R068J
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTM1F-R068J
Paket:
Axial
Beschreibung:
.068UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 68 nH
Series CTM1F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 750MHz