CTM2474F-100L
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTM2474F-100L
Paket:
Axial
Beschreibung:
10UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Auf Lager : 84
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.27 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 33mOhm Max
Inductance 10 µH