CTM2474F-560L
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTM2474F-560L
Paket:
Axial
Beschreibung:
56UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 850mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.65 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 56 µH