CTM2474F-562L
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTM2474F-562L
Paket:
Axial
Beschreibung:
5600UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 90mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11.2Ohm Max
Inductance 5.6 mH