CTM2F-102K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTM2F-102K
Paket:
Axial
Beschreibung:
1000UH AXIAL MOLDED INDUCTR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 82 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.52mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 33Ohm Max
Inductance 1 mH
Series CTM2F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 2.3MHz