CTM2F-470K
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTM2F-470K
Beschreibung:
47UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 55 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 193 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.52mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm Max
Inductance 47 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 13MHz