CTMC1008F-R039M
Central Technologies
Produkt-Nr.:
CTMC1008F-R039M
Beschreibung:
.039UH FERRITE CORE WW INDUCTOR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 20 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 380 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 450mOhm Max
Inductance 39 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.1GHz